Müşteri Hizmetleri
0850 533 32 32
GSM Destek
0212 672 90 15
E-mail Destek
info@mikrosis.com.tr
En İyi Uygulamalar
 
Mikorsis Bilgisayar
“Liman Yönlendirme” Hakkında
24 Mart 2018

İnternetin sürekli siber saldırılara boğulduğu iyi bilinmektedir. İnternete bağlandıktan sonra, cihazlar her türlü siber güvenlik problemiyle karşı karşıya kalacaktır. Bu nedenle, özel erişim amaçları olmadıkça, genellikle aygıtların internete doğrudan bağlanmaması önerilir.

P2P veya VPN çözümleri İnternet üzerinden cihazın belirtilen port hizmetine hızlı ve sabit bir şekilde erişmek isteyen kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamadığında, kullanıcıların geleneksel "port yönlendirme" düzenini seçmeleri gerekebilir. Bu, cihazlara kolay erişim sağlarken, siber güvenlik kontrollerine özel önem verilmelidir, çünkü bu cihazlar internetten görülebilir olacaktır. Bir kişi bu yöntemi kullanmaya karar verirse, cihazın daha iyi güvenlik altına alınması için ek ana bilgisayar tabanlı güvenlik kontrollerinin kullanılması şiddetle tavsiye edilir.

 

 Liman Yönlendirme Hakkında.

 

Windows Sertleştirme Rehberi için HikCentral V1.1.x
16.03.2018

HikCentral, Windows tabanlı bir sunucu gerektiren bir Merkezi Yönetim Yazılımıdır (CMS). Bu kılavuzun amacı, HikCentral müşterisine, ilgili kameraları ve uygulamaları, gözetim ağlarında güvenceye almaları için yardımcı olmaktır.

 Windows Sertleştirme Rehberi için HikCentral V1.1.x.pdf

 

IPC Güvenlik Rehberi
07 Şubat 2018

Ağ Kamerası Güvenlik Kılavuzu, en son siber güvenlik uygulamalarını yansıtan düzenli olarak güncellenen bir belgedir. Hikvison´un endüstri lideri siber güvenlik kaynaklarından biri olan bu belge, müşterilere Ağ Kamerası ürünlerinin nasıl güvenli bir şekilde yapılandırılacağı ve kullanılacağı konusunda rehberlik edecektir.

 

 IPC Güvenlik Rehberi_v1.1.pdf

 

iVMS-4200 Device Online Yükseltme Kullanıcı Talimatı
16.03.2018

Bu belge, cihazın çevrimiçi yükseltilmesine ilişkin talimatlar sağlar ve cihazın güvenli bir şekilde nasıl yapılandırılacağı ve kullanılacağı hakkında bilgiler sağlar.

 

 iVMS-4200 Device Online Yükseltme Kullanıcı Talimatı v1.0.pdf

 

NVR Güvenlik Rehberi
07 Şubat 2018

Ağ Video Kaydedici Güvenlik Kılavuzu, siber güvenlik konusundaki en iyi uygulamaları yansıtan, düzenli olarak güncellenen bir belgedir. Hikvison´un endüstri lideri siber güvenlik kaynaklarından biri olan bu belge, müşterilere Network Video Recorder ürünlerinin nasıl güvenli bir şekilde yapılandırılacağı ve kullanılacağı konusunda rehberlik edecektir.

 

 NVR Güvenlik Rehberi1.1.pdf